Web sitenizi manuel spam işlemlerinden kaldırın (RESİMLİ ANLATIM)

Merhaba arkadaşlar şimdi göstereceğim adımları sırayla yaparsanız web siteniz manuel işlemlerden büyük olasılıkla kaldırılacaktır.Düşmüş bir domain aldım ve manuel işlemlerde olduğunu farkettim.
Yaptığımız işlemlerden sonra olumsuz yanıt alsanız dahi bile bazen kaldırılıyor kendim yaşadım bizzat.
İşlem 1
İlk önce Google Webmaster Tools’ta olan web sitemizi açıyoruz.
Sol taraftaki sitenize bağlantıların ardından.Tüm domainleri listelemek için “Diğer” adlı linketıklayacağız.

İşlem 2
Diğer” adlı linke tıkladıktan sonra web sitemizin linkinin bulunduğu siteler çıkacaktır.
Sağ tarafta “Göster” kısmı mevcut oradan 500’e getirelim onu hepsi listelensin.Hepsi listelendikten sonra sol taraftan “Bu tabloyu indirin” ve “Son Bağlantıları İndir” butonlarına tıklayınız CSV şeklinde iki dosyayıda indiriniz.

İşlem 3
İki dosyayıda not defteri ile açınız tavsiyem notepad++.URL’ler açılacaktır içlerinde kaliteli ve tanıdık linklerinizi silin çünkü yapacağımız işlemlerden sonra bu linklerden backlink sağlamayacağız.Her İki dosyayıda aynı şekilde düzenleyip kaliteli linkleri çıkartınız.
Bir dosyada url’nin sonunda “,2,1” gibi rakamlar olacak onları siliniz.
Diğer dosyada ise link sonlarında tarihler mevcut isterseniz onları silin ben silmedim gerçeği fakat işlem gördü sanırım.
Bahsettiğim kısımlar burası

Daha sonrasında iki dosyayı da bir not defterinde birleştiriyoruz.
İşlem 4
Google Disavow Tools‘a(Bağlantıları red etme aracı) gidiyoruz domainimizi seçtikten sonra bağlantıları reddetmeye tıklıyoruz.Ardından tekrar Bağlantıları Reddet‘e tıklayınız.Az önceki birleştirdiğimiz dosyayı seçip “Gönder ” diyoruz ardından bittiye tıklayınız.

Bağlantıları hemen red ediyormu etmiyormu bilmiyorum 2-3 gün bekledikten sonra inceleme talebinde bulundum ne olur ne olmaz diye.

Son Aşama
Son olarak Manuel işelmler kısmına gidiyoruz 10 kere inceleme talebinde bulunun incelesinler.

Umarım başarı ile kaldırılır,kaldırılmaz ise bir kere daha inceleme talebinde bulunun,gelen mesaj ne olursa olsun manuel işlemlere göz atınız ara sıra olumsuz yanıt atmalarına rağmen kaldırılmış oluyor.

İlk konumdu yazı tamamen bana aittir umarım faydalanırsınız

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir