Ağaç İşleri Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Ağaç İşleri Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Ağaç İşleri


Programın Amacı

Ağaç İşleri programının amacı, orman ürünleri (ağaç) endüstrisinin çeşitli dallarında çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Ağaç işleri programında matematik ve biyoloji gibi temel bilim derslerinden başka ağaç teknolojisi,ağaç işleme makineleri, işletme, üst yüzey işlemleri gibi dersler okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır.
Gereken Nitelikler

Ağaç işleri programında okumak isteyenlerin matematik ve fiziğe ilgili, tasarım ve çizim yeteneğine sahip, bedence güçlü, dayanıklı, dikkatli ve başkaları ile iyi iletişim kurabilen kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Bu programı bitirenlere “Ağaç İşleri Teknikeri” unvanı verilir. Ağaç işleri teknikeri, orman ürünleri endüstrisinde, ağaç işleri mühendisinin yardımcısı olarak, fabrikaya gelen tomrukların teslim alınması, korunması, biçilmesi, kurutulması, parke, kontrplak, lif levha, yonga levha vb. üretimi ile bunları pazarlama işlerini yürütür.
Çalışma Alanları

Ağaç işleri teknikerleri özel sektöre ait orman ürünleri endüstrisinin kereste, parke mobilya, empenye gibi kollarında üretim ve satış birimlerinde iş bulabilirler. Olanakları olanlar bu alanda kendi işlerini kurabilirler.
Ağaç İşleri ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Ağaç İşleri nasıl bir meslektir,Ağaç İşleri ile ilgili bilgiler,Ağaç İşleri detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir