Adli Tıp Teknikerliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Adli Tıp Teknikerliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Adli Tıp Teknikerliği

Programın Amacı
Adli Tıp Teknikerliği Programının amacı; adli vakaların adli raporlarının yazılması, otopsi yapılması, postmortem örneklerin alınması, örneklerin gönderilmesi ve/veya adli patoloji laboratuarında çalışarak adli tıp uzmanlarına yardımcı olabilecek ara personel yetiştirmektir.
Gereken Nitelikler
Eğitimin esası; öğrencilerin adli olgularda rapor yazabilmek için bilgisayar kullanmada, dosya ve kayıt işlemleri için evrak takibinde, adli otopsilerin diseksiyonunda, organlardan histopatolojik ve toksik örneklerin alınmasında ve gönderilmesinde, adlipatolojila boratuvarında örneklerin doku takibi ve boyanmasında, otopsi salonunun ve aletlerin dezenfeksiyonu ve temizliğinde adli tıp uzmanlarına yardımcı olabilecek birer personel olarak eğitilmelerine dayanmaktadır.
Gereken Nitelikler
Öğrencilerin tıbbi etik ve deontolojik kurallara sıkı sıkıya bağlı, hasta haklarına saygılı her an her şartta verilen görevi yerine getirebilecek ruhsal ve fiziksel yapıya sahip kişiler olarak yetiştirilmeleri planlanmaktadır.
Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler
Programda yer alan mesleki uygulama ve stajların tümünü tamamlayarak Adli Tıp Teknikeri Unvanı ile mezun olacaklarıdır tanımı yapılan teknikerler mezuniyet sonrası Adli Tıp Anabilim Dallarında, Adli Tıp Enstitüleri, Adli Tıp Kurum ve buna bağlı Grup Başkanlıkları, ?ube Müdürlükleri ile Adliyelerde otopsi yardımcıları olarak yer bulabileceklerdir.
Çalışma Alanları
Adli Tıp Teknikerliği programında öğrenim görecek öğrencilerin başta Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Adli Tıp Anabilim Dalı olmak üzere, Adli Tıp Kurum Adana Grup Başkanlığı, Adli Tıp Kurum Mersin ?ube Müdürlüğü, Adli Tıp Enstitülerinde ve diğer Adli Tıp Anabilim Dallarında staj ve uygulama imkanları sağlanacaktır.
Adli Tıp Teknikerliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Adli Tıp Teknikerliği nasıl bir meslektir,Adli Tıp Teknikerliği ile ilgili bilgiler,Adli Tıp Teknikerliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir