Antepfıstığı Tarımı ve Teknolojisi Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Antepfıstığı Tarımı ve Teknolojisi Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Antepfıstığı Tarımı ve Teknolojisi


Programın Amacı

Antepfıstığı Tarımı ve Teknolojisi programının amacı, antepfıstığı yetiştirilmesinde karşılaşılan sorunları çözecek ve tarımsal sanayide çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Antepfıstığı Tarımı ve Teknolojisi programında matematik, bahçe bitkileri yetiştiriciliği, antepfıstığı çeşitleri, fidan yetiştirme teknikleri, antepfıstığının ekolojik istekleri, antepfıstığı amaçları ve özellikleri, antepfıstığının hasat sonu fizyolojisi, hastalık ve zararlıları, antepfıstığı işleme tekniği gibi dersler okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır.
Gereken Nitelikler

Antepfıstığı Tarım ve Teknolojisi programında okumak isteyenlerin biyolojiye, özellikle botanik konularına ilgili ve bu alanda başarılı, açık havada çalışmaktan ve bitki üretmekten hoşlanan insanlarla (özellikle çiftçilerle) iyi iletişim kurabilen bedence sağlam ve dayanıklı kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Bu programı bitirenlere “Antepfıstığı Teknikeri” unvanı verilir. Antepfıstığı Tarım ve Teknolojisi teknikeri ziraat mühendisine yardımcı bir eleman olup Bahçe kurma aşamasında planlamanın yapılması, yetiştirilecek materyalin seçilmesi, yetiştiricilikte sorunların tespiti ve giderilmesi, Antepfıstığının işlenmesi ve pazarlanması konularında uygulamaya yönelik çalışmalar yapar.
Çalışma Alanları

Antepfıstığı teknikerleri Tarım Bakanlığı’na bağlı kuruluşlarda Tarım İl ve İlçe Müdürlükleri’nde ve ilgili konuda faaliyet gösteren enstitü ile özel kamu ve işletmelerinde çalışabilirler.
Antepfıstığı Tarımı ve Teknolojisi ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Antepfıstığı Tarımı ve Teknolojisi nasıl bir meslektir,Antepfıstığı Tarımı ve Teknolojisi ile ilgili bilgiler,Antepfıstığı Tarımı ve Teknolojisi detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir