Bahçe Ziraatı Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Bahçe Ziraatı Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Bahçe Ziraatı


Programın Amacı

Bahçe ziraatı programının amacı, bahçe tarımı alanında ziraat mühendisi ile teknisyen ve işçi arasında görev yapacak elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Bahçe ziraatı programında botanik alanı ile ilgili derslerden başka, sebze ve meyve yetiştirme, bağcılık ve meyvecilikte uygulanan aşılama ve budama teknikleri, bahçe bitkileri zararlıları konularında dersler okutulmakta ve uygulamalar yaptırılmaktadır.
Gereken Nitelikler

Bahçe ziraatı programında okumak isteyenlerin biyolojiye ve özellikle botaniğe ve bitki yetiştirmeye meraklı, açık havada çalışmaktan hoşlanan kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Bahçe ziraatı programını bitirenlere “”Bahçe Ziraatı Teknikeri”” unvanı verilir. Bahçe teknikeri meyve ve sebze bahçelerinde, seralarda ağaçların ve bitkilerin sağlıklı bir biçimde yetiştirilmesi ve kaliteli ürün elde edilmesi için bilimsel yöntemlerle budama, ayıklama, gübreleme, ilaçlama yöntemlerinin uygulanmasında bahçe bitkileri alanında yetişmiş ziraat mühendisleri ile birlikte görev yaparlar.
Çalışma Alanları

Bahçe ziraatı teknikerleri kamu kurum ve kuruluları ile özel kuruluşlara ait meyve ve sebze üretim birimlerinde çalışabildikleri gibi kendi özel bahçelerinde bilgi ve deneyimlerini uygulayabilirler.
Bahçe Ziraatı ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Bahçe Ziraatı nasıl bir meslektir,Bahçe Ziraatı ile ilgili bilgiler,Bahçe Ziraatı detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir