Bilgi Teknolojileri Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Bilgi Teknolojileri Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Bilgi Teknolojileri

Programın Amacı

Bilgi Teknolojileri programının amacı, ekonomide bilgisayar kullanımı alanıyla ilgili nitelikli eleman yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Bilgi Teknolojileri programında, matematikle ilgili temel derslerin yanı sıra fiziksel eğitim, uygarlık tarihi, sistem programcılığı, muhasebe, ürün yönetimi, istatistiksel metotlar, veri yapıları ve algoritimleri, mikro ekonomi, makro ekonomi, personel yönetimi, bilgisayar organizasyonu, sayısal analiz, işletim sistemleri, veri tabanı gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır.

Gereken Nitelikler

Bilgi Teknolojileri programında okumak isteyenlerin, Türkçe ve matematik alanında yeterli önbilgiye sahip, bilgisayar teknolojilerine ilgi duyan, yazılı ve sözlü iyi iletişim yeteneğine sahip, yeniliklere açık, yaratıcı kişiler olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Bilgi Teknolojileri programını bitirenler, işletmeci, bilgisayar uzmanı ve yönetici olarak çalışırlar.

Çalışma Alanları

Bilgi Teknolojileri programından mezun olanlar, yazılım ve bilgisayar firmaları, basın ve iletişim firmaları, banka, sigorta ve finans kuruluşlarında iş bulabilecekleri gibi kendi iş yerlerini de kurabilirler.

Bilgi Teknolojileri ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Bilgi Teknolojileri nasıl bir meslektir,Bilgi Teknolojileri ile ilgili bilgiler,Bilgi Teknolojileri detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir