Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Bilgisayar Destekli Teknik Çizim

Programın Amacı
Bilgisayar Destekli Teknik Çizim programının amacı, inşaat sektöründe proje çizimi, 3 boyutlu mimari modelleme, bina metraj ve keşif hesaplamaları yapacak elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler
Bilgisayar Destekli Teknik Çizim programında matematik, temel teknik çizim, yapı bilimi, yapı standartları, topografya, bilgisayar destekli çizim, mühendislik çizimi, maket yapımı gibi dersler okutulmaktadır.
Gereken Nitelikler
Bilgisayar Destekli Teknik Çizim programında okumak isteyenlerin görme keskinliğine, şekil ve uzay ilişkilerini görebilme, el ve gözü içgüdümle kullanabilme, şekilleri zihinde canlandırma ve düzgün çizim yapabilme yeteneklerine sahip dikkatli ve titiz kimseler olmaları gerekir.
Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler
Bu programı bitirenlere “Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Teknikeri” unvanı verilir. Bilgisayar destekli teknik çizim teknikerleri mimar ve mühendisler tarafından hazırlanmış projeyi istenilen ölçülere göre çizer, projelerin uygulanmasında metraj ve keşif çizelgelerinin hazırlanmasında mimar ve mühendislere yardımcı olur; statik proje ve hesapların kontrolünü yaparlar.
Çalışma Alanları
Bilgisayar destekli teknik çizim teknikerleri Bayındırlık, İmar ve İskân Bakanlığı, belediyeler gibi kamu kuruluşlarında, işletmelerin teknik çizim atölyelerinde, mühendislik ve mimarlık bürolarında inşaat şirketlerinde çalışabilirler.
Bilgisayar Destekli Teknik Çizim ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Bilgisayar Destekli Teknik Çizim nasıl bir meslektir,Bilgisayar Destekli Teknik Çizim ile ilgili bilgiler,Bilgisayar Destekli Teknik Çizim detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir