Borsa ve Finans Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Borsa ve Finans Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Borsa ve Finans


Programın Amacı

Borsa ve Finans programının amacı, sermaye piyasasında faaliyet gösteren resmi ve özel kuruluşlarda ve şirketlerde borsa ve menkul kıymetler alanında ara elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Ders programına henüz ulaşılamamıştır.
Gereken Nitelikler

Borsa ve Finans programında okumak isteyenlerin matematiğe ilgili ve başarılı, dikkatli ve sabırlı, olayları iyi izleyip analiz edebilen, başkaları ile iyi iletişim kurabilen kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Borsa ve Finans programını bitirenlere “”Meslek Elemanı”” unvanı verilir. Borsa ve finans meslek elemanları aracı kurumlarda Dealer olarak çalışırsa, hisse senedi alım satım aracılığı, hisse senedi ile ilgili diğer tüm işler ve muhasebe, müşteri temsilciliği vb .işle, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda, muhasebe, borsa işlemleri vb. görevleri yapabilirler.
Çalışma Alanları

Borsa ve finans meslek elemanları İstanbul Menkul Kıymetler Borsası, aracı kurumlar, anonim şirketlerde görev alabilirler. İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nın giderek derinlik ve menkul kıymet türleri itibariyle çeşitlilik kazanması, bu piyasada faaliyet gösteren resmi ve özel kuruluşlar açısından yetişmiş eleman ihtiyacının büyük olması mezunların iş bulma imkanlarını arttırmaktadır.
Borsa ve Finans ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Borsa ve Finans nasıl bir meslektir,Borsa ve Finans ile ilgili bilgiler,Borsa ve Finans detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir