Bulgar Dili ve Edebiyatı Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Bulgar Dili ve Edebiyatı Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Bulgar Dili ve Edebiyatı


Programın Amacı

Bulgar dili ve edebiyatı programının amacı, Bulgarca ve Bulgar edebiyatı ile ilgili konularda eğitim yapmaktır.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Bulgar dili ve edebiyatı programında Bulgarca’nın yapısı, gramer özellikleri, kelimelerin kökeni ve diğer dillerle ilişkileri ile Bulgar edebiyatı ürünlerinin üslup ve tema özellikleri konusunda dersler verilir.
Gereken Nitelikler

Bulgar dili ve edebiyatı programında başarılı olabilmek için genel akademik yeteneğin yanı sıra sözel yeteneğe, güçlü bir belleğe sahip ve yabancı dil öğrenmeye hevesli ve edebiyata ilgili olmak gereklidir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Bulgar dili ve edebiyatı programın dan mezun olanlara “Filolog” unvanı verilmektedir. Ancak mezunlar mütercim/tercüman olarak görev yapabilirler (Bu konuda ayrıntılı bilgi için Mütercim -Tercümanlık programına bakınız. )
Çalışma Alanları

Bulgar dili ve edebiyatı programını bitirenler Bulgaristan elçiliğinde, Bulgaristan ile ticaret yapan şirketlerde çalışabilirler. Ancak çağımızda uluslararası iletişim genellikle İngilizce ile yürütüldüğünden, bunun dışındaki dillere pek gereksinim duyulmamaktadır.
Bulgar Dili ve Edebiyatı ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Bulgar Dili ve Edebiyatı nasıl bir meslektir,Bulgar Dili ve Edebiyatı ile ilgili bilgiler,Bulgar Dili ve Edebiyatı detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir