Büro Yönetimi ve Sekreterlik Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Büro Yönetimi ve Sekreterlik Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Büro Yönetimi ve Sekreterlik


Programın Amacı

Büro Yönetimi ve Sekreterlik programının amacı kamu sektöründe veya özel sektörde üst düzey yöneticilere sekreter yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Büro yönetimi ve sekreterlik programında Türkçe, kelime işlem, bilgisayar kullanımı klavye öğrenimi, ofis yönetimi, iş matematiği, ofis makineleri, dosyalama, temel muhasebe, mikroekonomi, Türkçe iş yazışmaları, örgütsel davranışlar, rapor yazma teknikleri ve çevrimi gibi dersleri verilir.
Gereken Nitelikler

Büro yönetimi ve sekreterlik programında okumak isteyenlerin okuduğunu anlama ve anlatabilme yeteneğine sahip, düzenli, dikkatli sabırlı ve başkaları ile iyi iletişim kurabilen kimseler olmaları gerekir. Yabancı dil bilmek meslekte başarıyı artırır.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Büro yönetimi ve sekreterlik programını bitirenlere “Büro Yönetimi Meslek Elemanı” unvanı verilmektedir. Mezunlar sekreter olarak görev yapmaktadırlar. Meslek elemanları yöneticinin istediği yazıları, varsa matematik işlemleri, grafikleri bilgisayar ortamında yazar, yöneticinin her türlü toplantı, randevu, seyahat, davet vb. etkinliklerini düzenler, gelen ve giden yazıları dosyalar, gelen yazıları yöneticiye iletir.
Çalışma Alanları

Büro yönetimi meslek elemanları kamu kuruluşlarında, özel şirketlerde çalışabilirler.
Büro Yönetimi ve Sekreterlik ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Büro Yönetimi ve Sekreterlik nasıl bir meslektir,Büro Yönetimi ve Sekreterlik ile ilgili bilgiler,Büro Yönetimi ve Sekreterlik detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir