Cam-Seramik Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Cam-Seramik Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Cam-Seramik


Programın Amacı

Cam-Seramik programının amacı, cam ve seramik endüstrisinde çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Cam-Seramik programında matematik ve fizik, anorganik kimya, fiziksel kimya, teknik resim, cam bilimine giriş, mekanik işlemler, yakıt teknolojisi, yüksek sıcaklık reaksiyonları, iş hukuku ve makine bakım tekniği gibi dersler okutulur.
Gereken Nitelikler

Cam-Seramik programında eğitim görmek isteyen kimsenin, fizik ve kimya konularında başarılı, ortalamanın üzerinde bir mekanik yeteneğe sahip olması gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Cam-Seramik programını bitirenlere “”Cam-Seramik Teknikeri”” unvanı verilir. Cam-Seramik teknikeri, kimya mühendisinin gözetim ve denetimi altında cam hamurundan çeşitli cam eşya ve kristal elde edilmesi için planlanan işlemleri yürütür.
Çalışma Alanları

Cam-Seramik teknikerleri Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı ?işe ve Cam Fabrikalarında, seramik sektörüne bağlı fabrikalarda görev alabilirler.
Cam-Seramik ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Cam-Seramik nasıl bir meslektir,Cam-Seramik ile ilgili bilgiler,Cam-Seramik detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir