Doğalgaz Boru Hatları Teknisyenliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Doğalgaz Boru Hatları Teknisyenliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Doğalgaz Boru Hatları Teknisyenliği

Programın Amacı
Doğalgaz Boru Hatları Teknisyenliği programının amacı, sıhhi tesisat, ısıtma tesisatı ve doğal gaz konularında, mühendis ile usta ve işçi arasında görev yapacak ana elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler
Doğalgaz ısıtma ve sıhhi tesisat teknolojisi programında matematik, elektrik, teknik resim gibi temel konularla ilgili derslerden başka, ısıtma, soğutma tesisatı, kazanlar, boru sistemleri, iklimlendirme tesisatı, doğalgaz, temiz su tesisatı, yalıtım teknolojisi gibi dersler okutulmakta ve uygulamalar yaptırılmaktadır.
Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler
Doğalgaz Boru Hatları Teknisyenliği programını bitirenlere “Doğalgaz Teknikeri” unvanı verilir. Doğalgaz Boru Hatları Teknisyenliği tesisat teknikeri makine mühendisi tarafından hazırlanan sıhhi tesisat ve doğalgaz projelerini inceler, gereken malzemenin satın alınmasını sağlar, denetimini yapar, çalışacak elemanları belirler, tesisatın üretiminde ve kuruluşunda makine mühendisine yardımcı olur, işin bitiminde denetimini yapar.
Çalışma Alanları
Doğalgaz Boru Hatları teknikerleri, sıhhi tesisat üretim fabrikalarda ve tesisat döşeyen firmalarda görev yaparlar. Merkezi ısıtma ve soğutma sistemi ile doğalgaz kullanımı arttıkça meslek elemanlarına duyulan gereksinme de artacaktır.
Doğalgaz Boru Hatları Teknisyenliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Doğalgaz Boru Hatları Teknisyenliği nasıl bir meslektir,Doğalgaz Boru Hatları Teknisyenliği ile ilgili bilgiler,Doğalgaz Boru Hatları Teknisyenliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir