Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi


Programın Amacı

Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi programının amacı, sıhhi tesisat, ısıtma tesisatı ve doğal gaz konularında, mühendis ile usta ve işçi arasında görev yapacak ana elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Doğalgaz ısıtma ve sıhhi tesisat teknolojisi programında matematik, elektrik, teknik resim gibi temel konularla ilgili derslerden başka, ısıtma, soğutma tesisatı, kazanlar, boru sistemleri, iklimlendirme tesisatı, doğalgaz, temiz su tesisatı, yalıtım teknolojisi gibi dersler okutulmakta ve uygulamalar yaptırılmaktadır.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Doğalgaz ısıtma ve sıhhi tesisat teknolojisi programını bitirenlere “”Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Teknikeri”” unvanı verilir. Doğalgaz ısıtma ve sıhhi tesisat tesisat teknikeri makine mühendisi tarafından hazırlanan sıhhi tesisat ve doğalgaz projelerini inceler, gereken malzemenin satın alınmasını sağlar, denetimini yapar, çalışacak elemanları belirler, tesisatın üretiminde ve kuruluşunda makine mühendisine yardımcı olur, işin bitiminde denetimini yapar.
Çalışma Alanları

Doğalgaz ısıtma ve sıhhi tesisat teknikerleri, sıhhi tesisat üretim fabrikalarda ve tesisat döşeyen firmalarda görev yaparlar. Merkezi ısıtma ve soğutma sistemi ile doğalgaz kullanımı arttıkça meslek elemanlarına duyulan gereksinme de artacaktır.
Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi nasıl bir meslektir,Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi ile ilgili bilgiler,Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir