Dış Ticaret ve Avrupa Birliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Dış Ticaret ve Avrupa Birliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Dış Ticaret ve Avrupa Birliği


Programın Amacı

Dış Ticaret ve Avrupa Birliği programının amacı, Gümrük Birliği Anlaşması ve Avrupa Birliği sürecinde ticaret, gümrük, nakliyat, bankacılık konularında eğitim yapmaktır.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Dış Ticaret ve Avrupa Birliği programında, uluslararası ticarette genel kavramlar, muhasebe, temel hukuk, ticaret hukuku, ithalat, ihracat uygulaması, ihracat pazarlaması, AB ve Türkiye ilişkileri, Gümrük Birliği ve Türk sanayicilerinin rekabet gücü, insan ilişkileri gibi dersler okutulmaktadır.
Gereken Nitelikler

Dış Ticaret ve Avrupa Birliği programında okumak isteyenlerin öncelikle sosyal bilimlere, özellikle ekonomi ve hukuk konularına ilgi duyması ve bu alanda başarılı olması gerekir. İyi derecede bir batı dili bilen, insanlarla kolay iletişim kurabilen kimselerin bu alanda başarı şansı oldukça yüksektir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Bu programdan mezun olanlara “Dış Ticaret ve Avrupa Birliği Meslek Elemanı” unvanı verilir. Mezunlar dış ticaret ve nakliyat firmalarının muhasibe, pazarlama ve büro işlerini yaparlar.
Çalışma Alanları

Bu programı bitirenler kamu kuruluşlarının ve özel şirketlerin AB ile ilgili birimlerinde çalışabilmektedirler. Dış ticaret sektörünün yoğun olduğu bölgelerde iş bulma olasılığı fazladır. İsteyenler Gümrük Müşavirliği sınavına katılabilirler.
Dış Ticaret ve Avrupa Birliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Dış Ticaret ve Avrupa Birliği nasıl bir meslektir,Dış Ticaret ve Avrupa Birliği ile ilgili bilgiler,Dış Ticaret ve Avrupa Birliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir