Emlak Yönetimi Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Emlak Yönetimi Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Emlak Yönetimi

Programın Amacı
Emlak yönetimi programının amacı, taşınmaz malların (ev, arsa, dükkan vb.) değerinin belirlenmesi ve pazarlanması konularında eğitim yapmaktır.
Programda Okutulan Belli başlı Dersler
Emlak yönetimi programında iktisat, temel hukuk, işletme matematiği ve muhasebe gibi temel derslerden başka, emlak işletmeciliği, emlak pazarlama yönetimi emlakin mali yönü ve vergiler, insan ilişkileri, bilgisayar, doğal çevrenin korunması, gayrimenkul mevzuatı gibi dersler okutulur.
Gereken Nitelikler
Bu programda okumak isteyenlerin sosyal bilimlere ve ticarete ilgili, başkalarını etkileyebilme gücü yeksek, sosyal ilişkilerde başarılı kimseler olmaları gerekir.
Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler
Bu programdan mezun olanlara “Emlak Yönetimi Meslek Elemanı” unvanı verilir. Emlak yöneticileri satılık veya kiralık emlak bulunan yerleri ya da sahiplerini belirler, alıcılarla satıcıları tanıştırır, satış işlemlerin mali ve yasal yönleri hakkında kişileri bilgilendirir, gerekirse onlara yardımcı olur.
Çalışma Alanları
Emlak yönetimi programını bitirenler emlak firmalarında çalışabilecekleri gibi, kendi iş yerlerini de açabilirler.
Emlak Yönetimi ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Emlak Yönetimi nasıl bir meslektir,Emlak Yönetimi ile ilgili bilgiler,Emlak Yönetimi detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir