Endüstriyel Tasarım Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Endüstriyel Tasarım Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Endüstriyel Tasarım


Programın Amacı

Bilindiği gibi tasarım yapılmadan üretilen teknolojik bir ürünün kalitesinden söz edilemez. ulusal ve uluslararası rekabeti yaratan en önemli unsurlardan biri olan tasarımı gerçekleştirecek nitelikli eleman ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Endüstriyel tasarım programının amacı da bu ihtiyacı karşılayacak elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Endüstriyel tasarım programında temel derslerin yanı sıra, endüstri ürünleri tasarımı, tasarım iletişimi, ergonomi, sanat tarihi, pazarlama, bilgisayar, moda sanat ve tasarım tarihi, temel çizim teknikleri, malzeme bilgisi gibi dersler okutulur ve uygulamalar yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Endüstriyel tasarım programında okumak isteyenlerin matematik, geometri ve fiziğe ilgili ve bu konularda başarılı, uzay ilişkilerini görebilme, şekilleri tasarlayıp çizebilme yeteneklerine sahip, dikkatli ve sabırlı, yaratıcı kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Endüstriyel tasarım programını bitirenlere “”Lisans Diploması”” verilir. Endüstriyel tasarım meslek elemanları özel sektöre ait fabrikalarda çalışarak üretilecek ürünün, çeşitli üretim aşamalarında çizimlerini yaparlar; Üretilen ürünün modellerinin hazırlanıp pazarlanmasına kadar çeşitli birimlerde görev yapabilirler.
Çalışma Alanları

Endüstriyel tasarım meslek elemanlarının
Çalışma Alanları

özel sektöre ait endüstri kuruluşlarıdır. İş bulma olanakları büyük şehirlerde daha fazladır.
Endüstriyel Tasarım ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Endüstriyel Tasarım nasıl bir meslektir,Endüstriyel Tasarım ile ilgili bilgiler,Endüstriyel Tasarım detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir