Fars Dili ve Edebiyatı Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Fars Dili ve Edebiyatı Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Fars Dili ve Edebiyatı


Programın Amacı

Fars dili ve edebiyatı programında Farsça dil bilgisi, İran tarihi, coğrafyası, İslamiyet’ten önceki İran dilleri, dinleri ve edebiyatları, İslami İran edebiyatı hakkında eğitim yapılmaktadır.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Fars dili ve edebiyatı programında Farsça’nın yapısı, gramer özellikleri, kelimelerin kökeni ve diğer dillerle ilişkileri ile İran edebiyatı ürünlerinin üslup ve tema özellikleri konusunda dersler verilir.
Gereken Nitelikler

Fars dili ve edebiyatı programında başarılı olabilmek için genel akademik yeteneğin yanı sıra sözel yeteneğe, güçlü bir belleğe sahip ve yabancı dil öğrenmeye hevesli ve edebiyata ilgili olmak gereklidir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Fars dili ve edebiyatı programından mezun olanlara “Filolog” unvanı verilmektedir. Ancak mezunlar değişik unvanlarla çalışmaktadırlar. Görevleri de unvanlarına göre değişiklik gösterir. Fars dili ve edebiyatı programını bitirenler mütercim/ tercüman olarak görev yapabilirler. (Bu konuda ayrıntılı bilgi için Mütercim -Tercümanlık programına bakınız.)
Çalışma Alanları

Fars dili ve edebiyatı programını bitirenler, İran ile ticari ilişkileri yürüten şirketlerde görev alabilirler.
Fars Dili ve Edebiyatı ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Fars Dili ve Edebiyatı nasıl bir meslektir,Fars Dili ve Edebiyatı ile ilgili bilgiler,Fars Dili ve Edebiyatı detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir