Fidan Yetiştirme Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Fidan Yetiştirme Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Fidan Yetiştirme


Programın Amacı

Fidan yetiştirme programının amacı meyve fidanı yetiştirme konusunda çalışacak elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Fidan yetiştirme programında tarımsal botanik, toprak bilgisi, tarım ekonomisi, fidanlık tesisi, meyve yetiştirme, fidan zararları ve zararlı kontrolü, meyve fidanı yetiştirme tekniği, asma fidanı, süs bitkileri yetiştiriciliği gibi dersler verilir ve fidancılık uygulamaları yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Fidan yetiştirme programında okumak isteyenlerin biyolojiye ilgili, açık havada çalışmaktan ve bitki yetiştirmekten hoşlanan kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Fidan yetiştirme programını bitirenlere “”Fidan Yetiştirme Teknikeri”” unvanı verilir. Fidan yetiştirme teknikeri tohumdan meyve fidanı yetiştirir, aşılama ve budama işlemlerini yapar; fidanları zararlılardan koruyucu önlemleri alır ve fidanların uygun koşullarda satışını sağlar. Çalışma ortamı açık arazi, fidanlıklar ve köklendirme seralarıdır.
Çalışma Alanları

Fidan yetiştirme teknikerleri Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’na bağlı kuruluşlarda veya özel fidanlıklarda çalışabildikleri gibi kendi fidancılık işletmelerini kurabilirler.
Fidan Yetiştirme ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Fidan Yetiştirme nasıl bir meslektir,Fidan Yetiştirme ile ilgili bilgiler,Fidan Yetiştirme detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir