Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık


Programın Amacı

Fotoğrafçılık ve kameramanlık programının amacı, fotoğraf ve kamera tekniği ile fotoğraf sanatı alanında çalışacak teknik elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Fotoğrafçılık ve kamera programında fizik kimya ve genel kültür derslerinden başka fotoğraf ve kamera teknikleri konusunda teorik dersler okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır.
Gereken Nitelikler

Fotoğrafçılık ve kameramanlık programında okumak isteyenlerin renkleri ve şekilleri algılama yeteneklerinin yüksek olması, özellikle kamera alanında çalışacakların 6-7 kiloluk bir kamera ve aparatlarını birkaç saat taşıyabilecek fizik gücüne sahip ve estetik görüş sahibi olmaları beklenir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Fotoğrafçılık ve kameramanlık programını bitirenlere “”Fotoğraf ve Kamera Teknikeri”” unvanı verilir. Fotoğraf ve kamera teknikeri fotoğrafı ve kamera görüntüsü çekilecek cismin ışık durumuna göre, konumunu belirler; çekilen filmi kimyasal maddelerle banyo eder; fotoğrafı karta basar, üzerinde gerekli düzeltmeleri yapar.
Çalışma Alanları

Fotoğraf ve kamera teknikerleri matbaalarda, basında, grafik ve reklam şirketlerinde özel ve resmi televizyon kuruluşlarında, sinema sektöründe görev alabilirler, isterlerse özel işyeri açabilirler.
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık nasıl bir meslektir,Fotoğrafçılık ve Kameramanlık ile ilgili bilgiler,Fotoğrafçılık ve Kameramanlık detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir