Fındık Eksperliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Fındık Eksperliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Fındık Eksperliği


Programın Amacı

Fındık eksperliği programının amacı, fındık üretimi ve pazarlaması ile ilgili konularda ara insan gücünü yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Fındık eksperliği programında matematik, genel istatistik, ekonomi, toprak bilgisi, fındık tarımı, kültür teknik, bitki besleme ve gübreleme tekniği, fındığı kurutma ve depolama ve fabrika işlemleri teknolojisi, fındığı alım hesapları ve bilgisayar gibi dersler okutulmaktadır.
Gereken Nitelikler

Fındık eksperliği programına girmek isteyenlerin biyoloji ile ilgili ve bu alanda başarılı, ticaret ve pazarlamadan, zaman zaman açık havada çalışmaktan hoşlanan kimseler olmaları beklenir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Fındık eksperliği programını bitirenlere “”Fındık Eksperi”” unvanı verilir. Fındık eksperi iyi kalite fındık üretimi için toprağın bakımı, fidanların dikilmesi, bakımı, ürünün toplanması konularında üreticilere bilgi verir. Fındıkların depolanması, paketlenmesi ve pazarlanması ile ilgili işleri ziraat mühendisinin denetimi altında yürütür.
Çalışma Alanları

Fındık eksperleri Fiskobirlikte, Orman, Tarım ve Köy İşleri Bakanlıkları’na bağlı kuruluşlarda, Başbakanlık Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı’na bağlı İhracat Baş Kontrolörlüklerinde görev alabilirler.
Fındık Eksperliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Fındık Eksperliği nasıl bir meslektir,Fındık Eksperliği ile ilgili bilgiler,Fındık Eksperliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir