Gemi Makineleri Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Gemi Makineleri Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Gemi Makineleri


Programın Amacı

Gemi makineleri programının amacı gemi makinelerinin ve gemilerin yapımında, mühendis ile usta ve işçiler arasında görev yapan ara elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Gemi makineleri programında matematik, bilgisayar, temel mühendislik bilgisi, gemicilik, teknik resim ve dizayn, elektronik, gemi makineleri operasyonu, mekanik termodinamik, kaynak işlemleri, makine bakım işlemleri gibi dersler ve denizcilik için gerekli İngilizce okutulmaktadır.
Gereken Nitelikler

Gemi makineleri programında okumak isteyenlerin fiziğe, özellikle mekanik konusuna ilgili, göz-el koordinasyonu, uzay ilişkilerini görebilme, tasarım ve çizim yetenekleri gelişmiş, bedence güçlü, dikkatli ve sabırlı kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Gemi makineleri programını bitirenlere “”Gemi Makineleri Teknikeri”” unvanı verilir. Gemi makineleri teknikeri tersanelerde gemi makineleri mühendisine yardımcı eleman olarak gemi makinelerinin planına göre yapımı, bakımı ve onarımı ile ilgili işleri yürütür.
Çalışma Alanları

Gemi makineleri teknikerleri resmi özel denizcilik kuruluşlarında, turizm sektöründe yat turizminde dizel ve türbinli makineler çalıştıran işletmelerde teknik eleman olarak iş bulabilirler. Denizcilik sektöründe bu tip elemanlara ihtiyaç artmaktadır.
Gemi Makineleri ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Gemi Makineleri nasıl bir meslektir,Gemi Makineleri ile ilgili bilgiler,Gemi Makineleri detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir