Grafik Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Grafik Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Grafik


Programın Amacı

Grafik programının amacı, grafik baskı ve resim gibi grafik iletişimi alanında çalışacak yaratıcı insan gücünü yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Grafik programında, genel kültür derslerinin yanı sıra temel sanat eğitimi, fotoğraf, yazı, teknik resim, estetik, sanat tarihi, çağdaş sanat, tasarım psikolojisi, sanat sosyolojisi, tasarım teori ve yöntemleri, grafik-tasarım uygulama, tanıtma grafiği gibi kuramsal ve uygulamalı dersler okutulmaktadır.
Gereken Nitelikler

Grafik programında okumak isteyenlerin duygu ve düşüncelerini çizgilerle ifade edebilme, renk ve şekilleri ayrıntıları ile algılayabilme yeteneğine sahip, yaratıcı, detaylara önem veren kişiler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Bu programları bitirenlere “Meslek Elemanı” unvanı verilir. Mezunlar “Grafik Sanatçısı” unvanı ile görev yapmaktadırlar.
Çalışma Alanları

Grafik programını bitirenler, baskı resim bölümlerinde, reklam şirketlerinde, matbaa gazete ve basımcılıkta,müzelerde ve resmi ve özel televizyon kurumlarında grafik çalışabilecekleri gibi mezunlar kendi iş yerlerini de açabilirler.
Grafik ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Grafik nasıl bir meslektir,Grafik ile ilgili bilgiler,Grafik detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir