Halı ve Kilim Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Halı ve Kilim Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Halı ve Kilim


Programın Amacı

Halı ve kilim programının amacı, halı ve kilim dokuma becerisini kazanmış elemanlar yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Halı ve kilim programında kimya, boya teknolojisi, temel sanat eğitimi, Türk desenleri, Türk tezhip sanatı, halı-kilim dokuma teknikleri, tekstil maddeleri gibi dersler okutulmaktadır.
Gereken Nitelikler

Halı ve kilim programında okumak isteyenlerin el becerisi, göz-el koordinasyonu ve sanat yeteneği gelişmiş, teknik resim ve desen çizebilen kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Halı ve kilim programını bitirenlere “Halı ve Kilim Teknikeri” unvanı verilir. Halı ve kilim teknikeri el tezgâhlarına çözgü takar ve tezgâhı ayarlar; dokunacak halı veya kilimin desenini çizer; halı veya kilimin desene ve belirlenen kalite standardına uygun olarak dokunup dokunmadığını denetler.
Çalışma Alanları

Halı ve kilim teknikerleri Kültür Bakanlığı, Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Halk Eğitim Merkezleri’nde görev alabilecekleri gibi kendi özel işletmelerini de kurabilirler.
Halı ve Kilim ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Halı ve Kilim nasıl bir meslektir,Halı ve Kilim ile ilgili bilgiler,Halı ve Kilim detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir