HALİÇ ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.HALİÇ ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

HALİÇ ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Vakıf

Kuruluş Tarihi: 1998

Telefon: +90 212 621 37 05

Faks: +90 212 621 37 03

Internet: www.halic.edu.tr

Adres: Haliç Üniversitesi Merkez Kampusü Molla Gürani Cad. No.16-18 38280 Fındıkzade / İstanbul 

Öğrenim Dili: Türkçe – İngilizce

Yerleşim: Üniversite toplam 4 500 m2?lik kapalı alan üzerine kurulu bulunuyor.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 3 fakülte (fen-edebiyat, işletme, mühendislik), 3 yüksekokul, 1 konservatuar ve 1 enstitü bulunuyor.

Beslenme: Yemek ihtiyaçları 500 m2 alana kurulu olan 150 kişilik kafeterya ve yemek pişirilen 600 kişilik mutfaktan karşılanıyor.

Teknoloji: Üniversitede 25 kişilik bir yabancı dil laboratuvarı ile Network?e bağlı 2 bilgisayar laboratuvarı öğrencilere hizmet veriyor.

Sağlık hizmetleri: Öğrencilere sağlık problemlerinde yardımcı olmak üzere kurulmuş olan Mediko-Sosyal Merkezi var.

Barınma: Haliç üniversitesi’nin 60 kişi kapasiteli öğrenci yurdu bulunuyor. 

Burs: Üniversite sınavında dereceye giren öğrencilere karşılıksız burs veriliyor. 

Rektörün Adaylara Mesajı: "Uzun vadede 3 bin 500 öğrenciyi hedefleyen, tamamen Lisans ve Yüksek lisans programlarına yönelmiş, şu anda bin 600 öğrencisi olan Haliç üniversitesi’nde bu yıl, dördü özel yetenek, dokuzu merkezi yerleştirme ile öğrenci alan 13 lisans programımızda 650 kontenjanımız bulunmaktadır. Bir şehir Merkezi üniversitesi olarak 1998-1999 ders yılında başladığımız aktif hayatımıza yine bir şehir Merkezi üniversitesi olarak devam etmek istiyoruz. İstanbul Fındıkzade’de bulunan Merkez Kampusumuza, Beyoğlu’nun bitişi şişhane’deki yeni binamızla önemli bir boyut daha kazandırmış durumdayız. Böylelikle, sizin için, hemen hemen hiç ulaşım sorunu olmayan, buna karşın sosyal ve kültürel etkinlik merkezlerinin yanı başında ortamlar yaratmış bulunmaktayız" 

Şimdilik HALİÇ ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

HALİÇ ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,HALİÇ ÜNİVERSİTESİ nerede,HALİÇ ÜNİVERSİTESİ bilgileri,HALİÇ ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,HALİÇ ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,HALİÇ ÜNİVERSİTESİ ili,HALİÇ ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir