Harita ve Maden Ölçme Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Harita ve Maden Ölçme Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Harita ve Maden Ölçme


Programın Amacı

Harita ve maden ölçme programının amacı, maden alanlarının haritalarını ve planlarını yapacak teknik elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Harita ve maden ölçme programında eğitim süresi 2 yıl olup programda matematik, jeoloji, fizik, mesleki trigonometri, teknik resim, ölçme bilgisi, maden haritacılığı, madencilik bilgisi, kadastro bilgisi gibi dersler okutulmakta ve uygulamalar yaptırılmaktadır.
Gereken Nitelikler

Harita ve maden ölçme programına girmek isteyenlerin şekil ve uzay ilişkileri yeteneğine sahip, matematik ve geometride başarılı, açık havada çalışmaktan hoşlanan bedence güçlü kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Harita ve maden ölçme programını bitirenlere “”Harita ve Maden Ölçme Teknikeri”” unvanı verilir. Harita ve maden ölçme teknikeri maden işletmelerinde, maden alanlarının harita ve planlarını yapar, çeşitli amaçlar için topografik ölçme, rezerv hesaplama ve çizim işlerini yürütür.
Çalışma Alanları

Harita ve maden ölçme teknikerleri, resmi ve özel madencilik kuruluşlarında; yol, su, baraj, tünel, boru hattı gibi alt yapı projelerini hazırlayan ve uygulayan resmi ve özel kuruluşlarda görev alabilirler.
Harita ve Maden Ölçme ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Harita ve Maden Ölçme nasıl bir meslektir,Harita ve Maden Ölçme ile ilgili bilgiler,Harita ve Maden Ölçme detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir