Havacılık Elektrik ve Elektroniği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Havacılık Elektrik ve Elektroniği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Havacılık Elektrik ve Elektroniği


Programın Amacı

Havacılık elektrik ve elektroniği programının amacı, başta uçaklar olmak üzere, havacılıkta kullanılan her türlü elektrik ve elektronik donanımların bakım ve onarımı ile ilgili konularda eğitim yapmaktır.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Havacılık elektrik ve elektroniği programında eğitim süresi 4 yıldır. Programda fizik, cebir, geometri, dinamik, statik, devre analizi, alan teorisi, lojik devre temelleri gibi elektronik alan ile ilgili derslerden başka, haberleşme teorisi, sayısal haberleşme, aktif mikrodalga devreleri, analog haberleşme gibi alana özgü derslerde okutulur.
Gereken Nitelikler

Havacılık elektrik ve elektroniği programına girmek isteyenlerin normalin üstünde genel akademik yetenek düzeyine sahip, fiziğe, özellikle elektrik konularına ilgili, göz-el koordinasyonu yeteneği yüksek, dikkatli ve sorumlu kişiler olmaları beklenir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Havacılık elektrik ve elektroniği programını bitirenler Havacılık Elektrik ve Elektroniği alanında çalışırlar. Elektronik haberleşme mühendisleri telgraf, telefon, teleks vb. haberleşme sistemlerini tasarlar, kurar, çalıştırır ve geliştirirler.
Çalışma Alanları

Havacılık elektrik ve elektroniği mühendisleri PTT, Türk Telekom, TRT, Aselsan, THY, ALARKO gibi resmi ve özel kuruluşlarda, tıp elektroniği ile ilgili firmalarda, bilgisayar sektöründe görev alabilirler. Öğretmen olabilmek için gerekenler elektrik ve elektronik mühendisliğinde olduğu gibidir.
Havacılık Elektrik ve Elektroniği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Havacılık Elektrik ve Elektroniği nasıl bir meslektir,Havacılık Elektrik ve Elektroniği ile ilgili bilgiler,Havacılık Elektrik ve Elektroniği detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir