Hazır Giyim Öğretmenliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Hazır Giyim Öğretmenliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Hazır Giyim Öğretmenliği


Programın Amacı

Hazır Giyim öğretmenliği programının amacı Kız meslek liseleri, Anadolu kız meslek liselerinde ve yaygın eğitim kurumlarında Hazır giyim konusunda eğitim yapacak öğretmenleri yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Hazır Giyim öğretmenliği programında kalıp hazırlama teknikleri, giyim teknolojisi, tekstil teknolojisi, temel sanat eğitimi, basit konfeksiyon teknikleri, giyim tarihi, giyim süslemeleri, gibi alan dersleri verilir. Ayrıca, eğitim psikolojisi, genel öğretim metotları, özel öğretim metotları, mesleki teknik eğitimin esasları, ölçme ve değerlendirme ve rehberlik gibi öğretmenlik meslek bilgisi dersleri de okutulur ve uygulama yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Hazır Giyim öğretmeni olmak isteyenlerin el ve parmaklarını ustalıkla, göz-el-ayaklarını eşgüdümle kullanabilen, renk ve şekilleri iyi algılayabilen kişiler olmaları gerekir Ayrıca düşüncelerini başkalarına etkili bir biçimde aktarabilme, iyi bir öğrenme ortamı sağlayabilme, dikkatli, işine özenli olma, insanlarla iyi iletişim kurabilme, kendini ve çevresini geliştirme istek ve çabasında olma hazır giyim öğretmeni olmak isteyenlerde istenen özelliklerdir
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Hazır Giyim öğretmenliği programını bitirenlere “Hazır Giyim Öğretmeni” unvanı verilmektedir. Mezunlar Hazır Giyim Öğretmeni olarak örgün ve yaygın eğitim kurumlarında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından,öğrencilerin yaş düzeyleri ve okulun amaçları dikkate alınarak hazırlanan öğretim programı çerçevesinde, hazır giyim konusunda teorik ve pratik dersler verir, öğrencilerin başarılarını değerlendirir, başarıyı artırıcı önlemler alır, öğrenci sorunları ile ilgilenir ve giderilmesine çalışır, kendini ve mesleğini geliştirici çalışmalar yapar, alanındaki gelişmelerin öğretim programlarına yansıtılması için girişimlerde bulunur.
Çalışma Alanları

Hazır Giyim öğretmenlerinin başlıca çalışma alanı Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kız meslek liseleri, Anadolu kız meslek liseleri ve yaygın eğitim kurumlarıdır. Hazır giyim öğretmenleri özel sektöre bağlı işletmelerde de çalışma olanağı bulabilirler, kendileri özel iş yeri açabilirler.
Hazır Giyim Öğretmenliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Hazır Giyim Öğretmenliği nasıl bir meslektir,Hazır Giyim Öğretmenliği ile ilgili bilgiler,Hazır Giyim Öğretmenliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir