Hindoloji Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Hindoloji Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Hindoloji


Programın Amacı

Hindoloji programında özellikle “Hint-Avrupa Dil Ailesi” adı altında toplanan dillerin temeli kabul edilen Sanskrit dilinin tarihi; eldeki metinlerin tarihsel olarak düzenlenmesi, metinlerin yazıldığı alfabe, gramer, edebiyat ve kültür tarihi, metin tercümeleri gibi konularda eğitim yapılmaktadır.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Hindoloji programında Hint dilinin yapısı, gramer özellikleri, kelimelerin kökeni ve diğer dillerle ilişkileri ile Hint edebiyatı ürünlerinin üslup ve tema özellikleri konusunda dersler verilir.
Gereken Nitelikler

Hindoloji programında başarılı olabilmek için genel akademik yeteneğin yanı sıra sözel yeteneğe, güçlü bir belleğe sahip ve yabancı dil öğrenmeye hevesli ve edebiyata ilgili olmak gereklidir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Hindoloji programın dan mezun olanlara “Filolog” unvanı verilmektedir. Ancak mezunlar mütercim/tercüman olarak görev yapabilirler (Bu konuda ayrıntılı bilgi için Mütercim-Tercümanlık programına bakınız. )
Çalışma Alanları

Hindoloji programını bitirenler, Hindistan ile ticari ve kültürel ilişkileri yürüten kuruluşlarda görev alabilirlerse de bu ülke ile ilişkilerimiz çok az olduğundan bu alanda iş bulma olasılığı da azdır.
Hindoloji ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Hindoloji nasıl bir meslektir,Hindoloji ile ilgili bilgiler,Hindoloji detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir