Karşılaştırmalı Edebiyat Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Karşılaştırmalı Edebiyat Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Karşılaştırmalı Edebiyat


Programın Amacı

Karşılaştırmalı Edebiyat programının amacı plastik sanatları ve müziği de içine alan geniş kapsamlı bir Batı Edebiyatı ve Kültürü yanında Türk ve dünya edebiyatını tanıyan elemanlar yetiştirmek ve araştırma yapmaktır.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Karşılamalı Edebiyat programında metin analizi, batı kültür tarihi, mitoloji, roman gelişimi, tiyatronun gelişimi, sanata giriş, batı edebiyatında kahraman tipleri, pratik eleştiri, eleştiri kuramları, Türk edebiyatı, çağdaş düşünce akımları ve çeviri gibi dersler verilir.
Gereken Nitelikler

Karşılaştırmalı Edebiyat programında okumak isteyenlerin üstün bir sözel yeteneğe sahip, okumayı seven, edebiyata ve sanata ilgi duyan, okudukları üzerinde düşünüp tartışmaktan hoşlanan kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Karşılaştırma Edebiyat programını tamamlayanlara “Lisans Diploması” verilir. Meslek elemanlarının yapacağı belli başlı işle, üstlenecekleri sorumluluklar ve alacakları unvanlar iş yerine göre değişecektir. Mezunlar genellikle mütercim ya da tercüman olarak görev yaparlar. Bu konuda ayrıntılı bilgi için Mütercim-Tercümanlık programına bakınız.
Çalışma Alanları

Karşılaştırmalı edebiyat programını bitirenler kamu kuruluşlarını, uluslararası ilişkileri olan şirketlerin tercüme bürolarında, mütercim, turizm sektöründe tercüman olarak çalışabilirler.
Karşılaştırmalı Edebiyat ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Karşılaştırmalı Edebiyat nasıl bir meslektir,Karşılaştırmalı Edebiyat ile ilgili bilgiler,Karşılaştırmalı Edebiyat detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir