Kimya-Biyoloji Mühendisliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Kimya-Biyoloji Mühendisliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Kimya-Biyoloji Mühendisliği


Programın Amacı

Kimya-Biyoloji mühendisliği programının amacı, kimya, biyoloji, matematik ve mühendislik bilim alanlarında çalışacak mühendis yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Bu programda kimya, fizik, biyoloji gibi bilim dalları ile ilgili derslerden başka, mühendisler için olasılık ve istatistiksel yöntemler, akışkanlar mekaniği, yazılım teknikleri, proses ve ürün tasarımı, modelleme, simülasyon ve kontrol, biyoteknoloji, gibi dersler kuramsal ve uygulamalı olarak okutulmaktadır. Yaz aylarında staj yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Kimya-Biyoloji mühendisliği alanında çalışmak isteyenlerin biyoloji, fizik, kimya, matematik gibi fen bilimleri derslerinde iyi bir altyapı bilgisine ve çeşitli mühendislik problemlerini çözebilecek analitik düşünce yapısına sahip olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Kimya-Biyoloji mühendisliği programını bitirenlere “Kimya-Biyoloji Mühendisi” unvanı verilir. Kimya-Biyoloji mühendisi bilimsel araştırmalar yapar, fabrikalarda üretim ve işleyiş düzenini sağlar.
Çalışma Alanları

Kimya-Biyoloji mühendisleri gıda, ilaç, sağlık, kimya, tekstil, kağıt, malzeme, enerji ve tarım sektörlerinin yanı sıra biyoteknoloji sektöründe de çalışabilirler.
Kimya-Biyoloji Mühendisliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Kimya-Biyoloji Mühendisliği nasıl bir meslektir,Kimya-Biyoloji Mühendisliği ile ilgili bilgiler,Kimya-Biyoloji Mühendisliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir