KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 3 Temmuz 1992

Telefon: (318) 357 36 94 – 357 36 44

Faks: (318) 357 38 94

Internet: www.kku.edu.tr

Adres: Kırıkkale Ünv. Rektörlüğü Ankara Yolu 7. km 71450 KIRIKKALE

Öğrenim Dili: Türkçe

Yerleşim: Şehir merkezine 7 km uzaklıkta olan üniversite 20 000 dönüm arazi üzerine kurulu.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 7 fakülte, 1 yüksekokul, 2 meslek yüksekokulu, 3 enstitü, 4 araştırma ve uygulama merkezi bulunuyor.

Beslenme: Öğrencilere yemekhanelerden ucuz yemek verilebiliyor.

Teknoloji: Fakülte ve yüksekokullarda bilgisayar laboratuvarları öğrencilerin hizmetinde bulunuyor.

Sağlık hizmetleri: Üniversitenin Mediko-Sosyal Merkezi?nde öğrencilere sağlık hizmeti veriliyor.

Spor tesisleri: Merkez kampüste 1 futbol sahası, 2 halı saha, 3 voleybol, 2 basketbol sahası, ısıtmalı yüzme havuzu, kondisyon merkezi ve sauna; Keskin Kampüsü?nde futbol, halı saha, basketbol ve voleybol sahası ile 2 kondisyon merkezi öğrencilerin hizmetinde.

Barınma: Kredi ve Yurtlar Kurumuna Bağlı Olarak Merkez Kampusta 850 kişilik erkek, 1100 kişilik kız yurdu; Keskin Kampusta 160 kişilik erkek, Keskin ilçe merkezinde 200 kişilik kız yurdu hizmet vermekte. Yurt: Üniversitemizin kendine ait bir yurdu bulunmuyor. 

Burs: Kırıkkale üniversitesi Yönetim Kurulu Kararı ile başarılı ancak maddi olanakları yetersiz öğrencilere burs veriliyor. 

Genel Bilgi: Kırıkkale Üniversitesi; 8 fakülte, 3 enstitü, 1 yüksekokul 2 meslek yüksekokulu ile 5 uygulama ve araştırma merkezinden oluşmakta.

Kütüphanelerin tümünde toplam 31 bin dolayında Türkçe, 9 bin dolayında yabancı dilde olmak üzere yaklaşık 40 bin cilt kitap,tamamı ciltli 400’ü aşkın dergi bulunmakta; 88’i yabancı dil, 29’u Türkçe olmak üzere toplam 117 süreli yayının aboneliği devam etmekte.

Kırıkkale Üniversitesi’nde öğrencilerin boş zamanlarını spor yaparak değerlendirebilmelerine imkan vermek üzere, Merkez Kampüs’te bir halı ve iki toprak olmak üzere üç futbol, 3 voleybol, 2 basketbol sahası, tenis kortu, kondisyon merkezi, ısıtmalı yüzme havuzu ve sauna var. Keskin Kampüsü’nde de çeşitli spor alanları bulunuyor.

Düzenli olarak spor etkinliklerini organize etmek üzere kurulan Kırıkkale Üniversitesi Spor Kulübü, hem bölümler arası karşılaşmalar düzenliyor hem de Kırıkkale Üniversitesi takımlarının üniversitelerarası yarışmalara katılmasını sağlıyor.

Kırıkkale Üniversitesinde her öğrenciye gerekli düzeyde bilgisayar bilgisi kazandırmak için her fakülte ve yüksekokulda tüm öğrencilerin yararlanabileceği kapasitede bilgisayar laboratuarları hizmet veriyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Üniversitemiz temel işlevlerinden birisi olan bilimsel araştırmalar alanında gerçekleştirdiği çalışmalar ile ülkemizdeki sayılı üniversiteler arasında yerini almıştır. Teknik donanım açısından en son teknoloji ile kurulmuş laboratuarlarımız birkaç yıl önce faaliyete geçen ve bugün sadece Kırıkkale’de değil, çevre illerden gelen hastalara da sağlık alanında en kaliteli hizmeti sunan Tıp Fakültesi Süleyman Demiral Araştırma ve Uygulama Hastanemiz, lisarsüstü çalışmaların gerçekleştirildiği enstitülerimiz, çevre, el sanatları, yabancı dil eğitimi ile üniversitemiz Anadolu’nun ortasında güçlü bir eğitim ve araştırma merkezi olmuştur." 

Şimdilik KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ nerede,KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ bilgileri,KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ ili,KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir