Konaklama İşletmeciliği Öğretmenliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Konaklama İşletmeciliği Öğretmenliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Konaklama İşletmeciliği Öğretmenliği


Programın Amacı

Konaklama işletmeciliği öğretmenliği programının amacı, ortaöğretim okullarında konaklama işletmeciliği konusunda eğitim yapacak öğretmenleri yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Konaklama işletmeciliği öğretmenliği programında hukuk, ekonomi, işletme, muhasebe, seyahat işletmeciliği, tur operatörlüğü, yabancı dil, güzel sanatlar, genel turizm bilgisi, coğrafya, tarih, mitoloji, arkeoloji,folklor, turizm işletmeleri ve yönetimi konaklama tesisleri ve muhasebesi, personel yönetimi gibi alan dersleri okutulur ve uygulama yaptırılır. Ayrıca program boyunca, eğitim psikolojisi, genel öğretim metotları, özel öğretim metotları,ölçme- değerlendirme ve rehberlik gibi öğretmenlik meslek bilgisi dersleri de verilir.
Gereken Nitelikler

Konaklama işletmeciliği öğretmeni olmak isteyenlerin sosyal ve matematik bilimlerine ilgili, girişken yaratıcı, ikna yeteneği fazla, düzgün ve akıcı konuşma yeteneği olan, seyahat etmekten hoşlanan kimseler olmaları gerekir. Düşüncelerini başkalarına etkili bir biçimde aktarabilme, başkaları ile iyi iletişim kurabilme, iyi bir öğrenme ortamı sağlayabilme, kendini ve çevresindekileri geliştirme çabasında olma da konaklama işletmeciliği öğretmenlerinde aranan özelliklerdir
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Konaklama işletmeciliği öğretmenliği programını bitirenlere “Konaklama İşletmeciliği Öğretmeni” unvanı verilir. Konaklama işletmeciliği öğretmeni görev yaptığı okulda öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan öğretim programları çerçevesinde alanı ile ilgili bilgi, beceri ve tutumlar kazandırır. Bunun için uygun öğrenme ortamları hazırlar, öğrencilerinin başarılarını değerlendirir ve başarıyı artırıcı önlemler alır, mesleğindeki gelişmeleri izler ve bunların öğretim programlarına yansıtılmasına çalışır.
Çalışma Alanları

Konaklama işletmeciliği öğretmenleri Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı liselerde, öğretmen olarak çalışabilecekleri gibi kendi işlerini de kurabilirler.
Konaklama İşletmeciliği Öğretmenliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Konaklama İşletmeciliği Öğretmenliği nasıl bir meslektir,Konaklama İşletmeciliği Öğretmenliği ile ilgili bilgiler,Konaklama İşletmeciliği Öğretmenliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir