Kozmetik Teknolojisi Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Kozmetik Teknolojisi Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Kozmetik Teknolojisi


Programın Amacı

Kozmetik teknolojisi programının amacı, kozmetik ürünleri üreten, firmalara pazarlama, tanıtım, satış alanlarında çalışacak, uygulama ve çeşitli yönetim kademelerine mühendis ile işçiler arasında çalışacak teknik elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Kozmetik teknolojisi programında okutulan dersler; fizik, kimya, matematik gibi temel derslerin yanı sıra kozmetiğe giriş, kozmetik üretim teknolojisi, proje, kozmetik ve insan vücudu endüstriye mikrobiyoloji, organik kimya, işletme, iş hukuku, pazarlama teknikleri gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Kozmetik teknolojisi programında okumak isteyenlerin kimya dalına ilgili ve bu alanda başarılı, başkaları ile iyi iletişim kurabilen, araştırıcı, yenilikçi, dikkatli ve sabırlı kişiler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Kozmetik teknolojisi programından mezun olanlara “Kozmetik Teknikeri” unvanı verilir. Kozmetik teknikeri, koku ve makyaj malzemesi üreten işletmelerde kimya mühendisine yardımcı olarak görev yapar.
Çalışma Alanları

Bu bölümden mezun olanlar kozmetik ürünleri üreten kuruluşlarda çalışabilecekleri gibi, kendi iş yerlerini de kurabilirler.
Kozmetik Teknolojisi ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Kozmetik Teknolojisi nasıl bir meslektir,Kozmetik Teknolojisi ile ilgili bilgiler,Kozmetik Teknolojisi detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir