Makine Resmi ve Konstrüksiyonu Öğretmenliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Makine Resmi ve Konstrüksiyonu Öğretmenliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Makine Resmi ve Konstrüksiyonu Öğretmenliği


Programın Amacı

Makine resmi ve konstrüksiyonu öğretmenliği programının amacı, teknik liselerle endüstri meslek liselerinde ve yaygın eğitim kurumlarında makine resmi ve konstrüksiyonu konusunda eğitim yapacak öğretmenleri yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Makine resmi ve konstrüksiyonu öğretmenliği programında matematik, fizik, gibi temel derslerin yanısıra mukavemet, makine elemanları, makine-resim- konstrüksiyon, tasarım, üretim teknolojisi, kalite kontrol, teknik resim, bilgisayar programlama, proje tekniği gibi alan dersleri verilir. Ayrıca, teknik eğitime giriş, eğitim psikolojisi, genel ve özel öğretim metotları , ölçme-değerlendirme ve rehberlik gibi öğretmenlik meslek bilgisi dersleri okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır.
Gereken Nitelikler

Makine resmi ve konstrüksiyonu öğretmenliği programında okumak isteyenlerin genel akademik yetenek yanında şekil ve uzay ilişkilerini görebilme yeteneklerine sahip, makine ve makine tasarımına ilgili, düzgün şekil çizebilen, yaratıcı, araştırıcı el ve gözü eşgüdümle kullanabilen kimseler olmaları gerekir. Düşüncelerini başkalarına etkili bir biçimde aktarabilme, başkaları ile iyi iletişim kurabilme, iyi bir öğrenme ortamı sağlayabilme, kendini ve çevresindekileri geliştirme çabasında olma da makine resmi ve konstrüksiyonu öğretmenlerinde aranan özelliklerdir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Makine resmi ve konstrüksiyonu öğretmenliği programını bitirenlere “Teknik Öğretmen” unvanı verilir. Mezunlar “Makine Resmi ve Konstrüksiyonu Öğretmeni” olarak çalışırlar Makine resmi ve konstrüksiyonu öğretmeni örgün ve yaygın eğitim kurumlarında öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan öğretim programları çerçevesinde alanı ile ilgili bilgi, beceri ve tutumlar kazandırır. Bunun için uygun öğrenme ortamları hazırlar, öğrencilerinin başarılarını değerlendirir,işyerlerinde uygulama yapan öğrencilerini gözlemler, mesleğindeki gelişmeleri izler ve bunların öğretim programlarına yansıtılmasına çalışır.
Çalışma Alanları

Makine resmi ve konstrüksiyonu öğretmenlerinin başlıca
Çalışma Alanları

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı yaygın ve örgün teknik eğitim kurumlarıdır. Bu programdan mezun olanlar, isterlerse, sanayide teknik eleman olarak çalışabilecekleri gibi, kendi işyerlerini de kurabilirler.
Makine Resmi ve Konstrüksiyonu Öğretmenliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Makine Resmi ve Konstrüksiyonu Öğretmenliği nasıl bir meslektir,Makine Resmi ve Konstrüksiyonu Öğretmenliği ile ilgili bilgiler,Makine Resmi ve Konstrüksiyonu Öğretmenliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir