Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi


Programın Amacı

Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi programının amacı, makinelerin bulunduğu bütün sektörlerde uygun yağ seçimi ve yağlama işleminin gerçekleştirilmesi işini üstlenecek, usta ile mühendis arasında görev yapacak teknik eleman yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi programında, temel derslerin yanı sıra analitik kimya, petrokimya teknolojisi, malzeme bilimi, fren sistemleri, motor sistemleri, proses ölçme tekniği, güç aktarım elemanları, akışkanlar mekaniği, makine yağlama teknolojisi, dişli yağları ve gresleme, korozyon önleme teknikleri, atık giderme yöntemleri, hata belirleme yöntemleri gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi programında okumak isteyenlerin, mekanik ve kimya alanında başarılı, dikkatli, sabırlı, insanlarla kolay iletişim kurabilen kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi programını bitirenler “Makine Yağları ve Yağlama Teknikeri” unvanı verilir. Mezunlar, üretici firmalar ve fabrikalarda tekniker olarak çalışırlar.
Çalışma Alanları

Makine yağları ve yağlama teknikerleri, madeni yağ üreten firmaların üretim fabrikalarında, otomotiv sektöründe, fabrikaların makine bakım ve onarım bölümlerinde, satış ve servis istasyonlarında tekniker olarak çalışabilirler.
Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi nasıl bir meslektir,Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi ile ilgili bilgiler,Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir