Mantarcılık Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Mantarcılık Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Mantarcılık


Programın Amacı

Mantarcılık programının amacı, önemli bir besin kaynağı olan mantarın bilimsel olarak üretimini yapacak elemanlar yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Mantarcılık alanında biyoloji ve özellikle botanik alanı ile ilgili temel derslerden başka mantarın özellikleri ve mantar üretimine elverişli ortamlar ve mantarın pazarlanması ile ilgili dersler okutulur.
Gereken Nitelikler

Mantarcılık programına girmek isteyenlerin biyolojiye ilgili ve bu alanda başarılı, açık havada çalışmaktan ve bitki üretme faaliyetlerinde hoşlanmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Mantarcılık programını bitirenler “”Mantar Teknikeri”” unvanı almaya hak kazanırlar. Mantar teknikeri çeşitli mantar türlerinin en verimli şekilde yetiştirileceği alanları belirler; mantarın üretimini, çeşitli aşamalarında denetler ve en sağlıklı ve verimli ürünün elde edilmesini sağlar. Mantar teknikerleri ziraat mühendisleri ile birlikte çalışır.
Çalışma Alanları

Mantar teknikerleri resmi veya özel mantar üretim merkezlerinde görev alabilirler.
Mantarcılık ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Mantarcılık nasıl bir meslektir,Mantarcılık ile ilgili bilgiler,Mantarcılık detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir