Mermer Teknolojisi Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Mermer Teknolojisi Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Mermer Teknolojisi


Programın Amacı

Mermer teknolojisi programının amacı, mermer ocaklarında ve mermer fabrikalarında, mermer üretimi alanında çalışacak elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Mermer teknolojisi programında matematik, fizik (mekanik ve mukavemet), tasarı geometri, teknik resim, mermer işleme makineleri, malzeme bilgisi, mermer montajı, mermer sanatsal tasarımı, mimarlık ve mermer gibi dersler okutulur ve 60 gün uygulama yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Mermer teknolojisi alanında çalışmak isteyen kimselerin matematik ve geometride başarılı, gözlerini ve ellerini eşgüdüm halinde kullanabilen, uzay ilişkilerini görebilme yeteneği güçlü, bedence dayanıklı kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Mermer teknolojisi programını bitirenlere “”Mermer Teknikeri”” unvanı verilir. Mermer teknikeri mermerin ve kesilip parlatılabilen sert taşların doğadan bloklar halinde alınıp fabrikalarda plakalar halinde kesilmesi ve atölyelerde işlenip sanat değeri olan ürünler haline getirilmesi işlerinde jeoloji ve maden mühendislerine yardımcı ara eleman olarak görev yaparlar.
Çalışma Alanları

Mermer teknikerleri, mermercilik sektöründe ocak üretimi, fabrikalarda mermerin işlenmesi, inşaat alanında mermerin montajı ve mermer atölyelerinde sanat ağırlıklı
Çalışma Alanları

nda iş bulabilirler.
Mermer Teknolojisi ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Mermer Teknolojisi nasıl bir meslektir,Mermer Teknolojisi ile ilgili bilgiler,Mermer Teknolojisi detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir