Mobilya ve Dekorasyon Öğretmenliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Mobilya ve Dekorasyon Öğretmenliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Mobilya ve Dekorasyon Öğretmenliği


Programın Amacı

Mobilya dekorasyon öğretmenliği programının amacı, teknik liselerle endüstri meslek liselerinde ve yaygın eğitim kurumlarında mobilya dekorasyon konusunda eğitim yapacak öğretmenleri yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Mobilya dekorasyon öğretmenliği programında matematik, fizik, kimya, mobilya konstrüksiyon, ahşap malzeme teknolojisi, tasarı geometri, mobilya ve dekor süsleme, döşeme teknolojisi, mobilya stilleri gibi alan dersleri verilir. Ayrıca, teknik eğitime giriş, eğitim psikolojisi, genel ve özel öğretim metotları , ölçme-değerlendirme ve rehberlik gibi öğretmenlik meslek bilgisi dersleri okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır.
Gereken Nitelikler

Mobilya ve dekorasyon öğretmenliği programında okumak isteyenlerin genel akademik yetenek yanında şekil ve uzay ilişkilerini görebilme yeteneklerine sahip, el ve gözü eşgüdümle kullanabilen kimseler olmaları gerekir. Düşüncelerini başkalarına etkili bir biçimde aktarabilme, başkaları ile iyi iletişim kurabilme, iyi bir öğrenme ortamı sağlayabilme, kendini ve çevresindekileri geliştirme çabasında olma da mobilya ve dekorasyon işleri öğretmenlerinde aranan özelliklerdir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Mobilya ve dekorasyon öğretmenliği programını bitirenlere “Teknik Öğretmen” unvanı verilir. Mezunlar Mobilya ve Dekorasyon Öğretmeni olarak çalışırlar Mobilya ve Dekorasyon öğretmeni örgün ve yaygın eğitim kurumlarında öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan öğretim programları çerçevesinde alanı ile ilgili bilgi, beceri ve tutumlar kazandırır. Bunun için uygun öğrenme ortamları hazırlar, öğrencilerinin başarılarını değerlendirir,işyerlerinde uygulama yapan öğrencilerini gözlemler, mesleğindeki gelişmeleri izler ve bunların öğretim programlarına yansıtılmasına çalışır.
Çalışma Alanları

Mobilya ve dekorasyon öğretmenlerinin başlıca
Çalışma Alanları

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı yaygın ve örgün eğitim kurumlarıdır. İsterlerse sanayide teknik eleman olarak çalışabilir ve kendi işyerlerini de açabilirler.
Mobilya ve Dekorasyon Öğretmenliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Mobilya ve Dekorasyon Öğretmenliği nasıl bir meslektir,Mobilya ve Dekorasyon Öğretmenliği ile ilgili bilgiler,Mobilya ve Dekorasyon Öğretmenliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir