Muhasebe ve Finansman Öğretmenliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Muhasebe ve Finansman Öğretmenliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Muhasebe ve Finansman Öğretmenliği


Programın Amacı

Muhasebe ve finansman öğretmenliği programının amacı ortaöğretim okullarında işletme konusunda eğitim yapacak öğretmenleri yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Muhasebe ve finansman öğretmenliği programında işletme ve kuruluşların her anlamda verimini artırmak amacıyla plan yapma, çalışmaları yönetme ve denetleme alanlarında öğrencinin gerekli bilgi ve beceriye sahip olması amaçlanmaktadır. Bunun için ilk yıllarda matematik, istatistik, sosyoloji, ekonomi, hukuk; daha ileri yıllarda ise üretim yönetimi ve pazarlama, yönetim ve organizasyon, muhasebe ve finansman, kooperatifçilik, hukuk, bilgisayar gibi alanlarda dersler verilmektedir. Ayrıca program boyunca, eğitim psikolojisi, genel öğretim metotları, özel öğretim metotları,ölçme-değerlendirme ve rehberlik gibi öğretmenlik meslek bilgisi dersleri de verilir.
Gereken Nitelikler

Muhasebe ve finansman öğretmenliği programında okumak isteyen bir kimsenin üstün bir genel akademik yeteneğe ve sayısal düşünme yeteneğine sahip olması, matematiğe, sosyolojiye, psikolojiye ilgi duyması ve bu alanlarda başarılı olması gerekir. Sabırlı, anlayışlı, hoşgörü sahibi ve insan ihtiyaçlarına karşı duyarlı, fikirlerini başkalarına anlatabilme ve insanları inandırabilme gücüne sahip bir kimse olması gerekir. Düşüncelerini başkalarına etkili bir biçimde aktarabilme, başkaları ile iyi iletişim kurabilme, iyi bir öğrenme ortamı sağlayabilme, kendini ve çevresindekileri geliştirme çabasında olma da muhasebe ve finansman öğretmenlerinde aranan özelliklerdir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Muhasebe ve finansman öğretmenliği programını bitirenler “Muhasebe ve Finansman Öğretmeni” unvanı ile çalışırlar. Muhasebe ve Finansman öğretmeni, görev yaptığı okulda, öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan öğretim programları çerçevesinde alanı ile ilgili bilgi, beceri ve tutumlar kazandırır. Bunun için uygun öğrenme ortamları hazırlar, öğrencilerinin başarılarını değerlendirir ve başarıyı artırıcı önlemler alır, mesleğindeki gelişmeleri izler ve bunların öğretim programlarına yansıtılmasına çalışır.
Çalışma Alanları

Muhasebe ve Finansman öğretmenliği programını bitirenler Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ortaöğrenim kurumlarında ve özel dershanelerde öğretmen olarak çalışabilecekleri gibi kamu ve özel kuruluşlarda da görev alabilirler ya da varsa, kendi işletmelerinde çalışabilirler.
Muhasebe ve Finansman Öğretmenliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Muhasebe ve Finansman Öğretmenliği nasıl bir meslektir,Muhasebe ve Finansman Öğretmenliği ile ilgili bilgiler,Muhasebe ve Finansman Öğretmenliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir