Odyometri Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Odyometri Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Odyometri


Programın Amacı

Odyometri programının amacı, işitme bozukluklarının derecesini saptama, işitmenin gücünü artırıcı cihazların uygulanması alanında çalışan elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Odyometri bölümünde birinci yıl; fizik, istatistik, psikoloji, çocuk gelişimi, fizyoloji, anatomi, patoloji gibi temel dersler, ikinci yıl odyoloji, kulak burun boğaz hastalıkları, işitme cihazları, odyometrik cihazlar ile ilgili mesleki dersler okutulur ve kulak burun boğaz-odyoloji kliniklerinde uygulama yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Odyometri programında okumak isteyenlerin biyolojiye ilgili ve bu alanda başarılı,insanlara yardım etmekten hoşlanan, sabırlı ve sorumluluk sahibi kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Odyometri programını bitirenlere “”Sağlık Teknikeri”” unvanı verilir. Mezunlar resmi ve özel hastanelerin kulak burun boğaz kliniklerinde, kulak burun boğaz uzmanının gözetiminde, işitme ölçümü yapar; kulak hastalıklarının tanısı için ayırıcı testleri uygular, ağır işiten hastalara işitme cihazı uygular; okullarda işitme taramaları yapar.
Çalışma Alanları

Mezunlar resmi ve özel hastanelerde ve sağırlar okulunda çalışırlar. Ülkemizde odyoloji alanında ara meslek elemanına ihtiyaç vardır. Bu nedenle mezunların iş bulma sorunu olmayabilir.
Odyometri ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Odyometri nasıl bir meslektir,Odyometri ile ilgili bilgiler,Odyometri detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir