Ölüme duyarsızlaşma ve düşünebilme.

Ölüme duyarsızlaşma bu topraklarda yasayan insanların basına gelen o kötü hastalık.Evet bunu bi hastalık olarak görmek bence gayet normal nasıl yükseklik korkusu,ölüm korkusu psikolojik hastalıklarsa ölüme duyarsızlaşma da bir psikolojik hastalıktır.Önceden haberlerde görürdüm kocası karısını sokak ortasında bıcakladı diye,hep düşünürdüm kimse geçmiyor muydu ordan, yardım etmedi mi diye ama emin olun birileri geçiyordu ve sadece baktılar.Bu toplum kendi mi bu hale geldi yoksa bazıları sosyolojik olarak oynadı mı bilemiyorum açıkcası ama şuan gelinen nokta aşikar.

Bildiğiniz gibi ülke olarak bir savaşın içindeyiz,her gün ölen onlarca insan ve televizyonda bunları gören milyonlarca kişi. Sizce kendilerini nasıl rahatlatıyorlar veya o umursamazlığı nasıl sağlıyorlar,ne de olsa şehit oldu aman diye mi geçiştiriyorlar , tamam medya öyle yapıyor ama toplum ne yapıyor? Onlarda mı öyle ? Benim kendi görüşüm kesinlikle medya insanları bu hale getiriyor,hemen açıklayayım.

Suriye’de olup biteni gerçekten bilmiyorum bize televizyonun,gazetelerin gösterdiği hep ölüm olduğu,sonra ülke içi kadın cinayetleri var,terör sorununu hiç açmıyorum bile, her yerde ayda bir patlama haberi.Peki bu haberler kaç dakika sürüyor? Taş çatlasa 5 dakika, ee sonra ne oluyor ? Göbek atan insanlar,acun ve diziler.İnsan beyni de sorunları 5 dakika düşünüyor, baktı zora geldi zaten 2 saat eğlence programları var hemen ona kaçıyor bunu beyin istiyor.Sen beynini nasıl yetiştirirsen ona ne verirsen o da seni o şekilde yönetir.

Eğer toplum kendini eğitmezse başkalarının eğitimine muhtaç kalır.O yüzden çok yönlü olmaya çalışın,tek yönlü okumayın,biraz demogoji yapmaya çalışın,bir görüşünüz olsun,kimse kimseyi görüşüne göre yargılayamaz, insan bu dünyaya düşünmek için gelmiştir tek istediğim düşünen yaratıcı insan olun.

Sifrex

Yayım tarihi
Haberler olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir