ÖSYM Sınavlarında Nasıl Başarılı Olabilirim ?

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizle ÖSYM(YGS,LYS)  sınavlarında nasıl başarılı olunabileceği ile ilgili bir takım bilgiler vereceğim.

ÖSYM’ye hazırlık için ilk önce 1 senenin yetmeyeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.Sınav için gereken temel son seneye kadar oluşturulmalıdır.En büyük yapılan hatalardan biride budur.Siz siz olun önceden temelinizi oluşturun.

Nedir Bu Alt yapı Temel ?

Altyapı küçük yaştan itibaren kurulur.Benim zamanımda OKS sınavına kadar kurulması beklenirdi.Ondan sonra ÖSYM sınavına kadar başka bir altyapı ile karşılaştık.Altyapı o sene içeriside işlenilen konular hakkında kişinin fikir sahibi olması.O konular arasında bir takım bilgileri açıklayabilir olması.Kısacası sonraki konular için karşısına çıkacak süpriz konulara hazırlıklı olmasıdır.

ÖSYM’de Nasıl Başarılı Olabiliriz ?

ÖSYM’de başarılı olabilmek için 1 sene yetmez demiştik.Fakat eğer program yapıp günde  1 saat olsada çalışırsanız verimli olarak kazanma ihtimaliniz yükselir.Dershaneye gidiyorsanız rehberlik hocanız zaten size gereken programı verecktir.Fakat burada öğrenciler genelde hocanın verdiği programa uymaz aksatır.Size buradada tavsiyem hocanın verdiği soru sayısı kadar çözümlemeler ve çalışmalar yapın.Hiç sıkılmayın ve hep sonrasını düşünebilirsiniz.

Çekeceğiniz İşkence Sadece 1 YIL

Öğrencilerin tabiriyle 1 yıllık işkenceyi eğlenceye dönüştürmeye çalışırsanız emin olun çok iyi yerlere gelirsiniz.Birşeyleri sadece sınavda çözümlemek için değil.O konu hakkında bilgi sahibi olmak için çalışın yani kültürel düzeyinizi ve bilgi hacminizi arttırın.

Sınav günü iyice geldikçe heyecanlanıyorum ne yapmalıyım ?

Sınav günü geldiği zaman yapmanız gereken hiç birşey yoktur.Hayatınızı olduğu gibi devam ettirin.Bu sınavında normal hayatınızı bir parçası olduğunu düşünüp “girip çıkacağız bir şekilde ” düşüncesi ile dahada kendinizi rahatlatabilirsiniz.Üniversiteyi kazanmak asla ZOR DEĞİLDİR.

 Şimdiden sınava girecek olan herkese başarılar dilleriz.

Sifrex.com Yöneticisi

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir