Peyzaj Mimarisi ve Kentsel Tasarım Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Peyzaj Mimarisi ve Kentsel Tasarım Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Peyzaj Mimarisi ve Kentsel Tasarım


Programın Amacı

Peyzaj mimarisi ve kentsel tasarım programının amacı, insanın doğal çevresinin bilinçli bir biçimde, insanlar için yararlı ve estetik özellikleri olan bir çevre halinde düzenlenmesi konusunda çalışacak insan gücünü yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Peyzaj mimarisi ve kentsel tasarım programında meteoroloji, peyzaj mimarisi temel ilkeleri, perspektif, model çizme tekniği, süs bitkileri üretim tekniği, şehir ve bölge planlamanın temel ilkeleri, peyzaj ekolojisi, kırsal çevre sorunları, ağaçlandırma, bitki sosyolojisi gibi dersler okutulmaktadır.
Gereken Nitelikler

Peyzaj mimarisi ve kentsel tasarım alanında çalışmak isteyen bir kimsenin şekil-uzay ilişkilerini görebilme yeteneğine ve estetik görüşe sahip ve tabiatı seven bir kimse olması gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Peyzaj mimarisi ve kentsel tasarım programını bitirenlere “Peyzaj Mimarı”unvanı verilir Peyzaj mimarı doğal çevreyi bozmadan, insan ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanması için planlar yapar, bir kentte parkların, bahçelerin, tarım alanlarının, yol ve binaların nerelere yerleştirilmesi gerektiği konusunda incelemelerde bulunur.
Çalışma Alanları

Peyzaj mimarı genellikle belediyelerde ve toplu konut yapan inşaat şirketlerinde görev alabilir.
Peyzaj Mimarisi ve Kentsel Tasarım ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Peyzaj Mimarisi ve Kentsel Tasarım nasıl bir meslektir,Peyzaj Mimarisi ve Kentsel Tasarım ile ilgili bilgiler,Peyzaj Mimarisi ve Kentsel Tasarım detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir