Radyo, Sinema ve Televizyon Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Radyo, Sinema ve Televizyon Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Radyo, Sinema ve Televizyon


Programın Amacı

Radyo, Sinema ve Televizyon programının amacı, elektronik kitle iletişim araçlarının başında gelen radyo ve televizyon yayıncılığı alanında çalışacak nitelikli eleman yetiştirmek ve araştırma yapmaktır.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Radyo, Sinema ve Televizyon programının ilk yıllarında ekonomi, hukuk, siyasal ve sosyal bilimler daha sonraki yıllarda radyo ve televizyonda program yapımı, televizyon haberciliği, basın ve yayın yolu ile halk eğitimi gibi dersler okutulur ve uygulamalar yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Radyo, Sinema ve Televizyon Programında okumak isteyen gençlerin sözel yeteneği güçlü, sosyal bilimlere ilgili ve bu alanda başarılı, ikna gücü yüksek ve yaratıcı kişiler olmaları gerekir. Mezunların Kazandıkları Unvan Yaptıkları İşler Radyo, Sinema ve Televizyon programını bitirenler resmi ve özel televizyon ve radyo kuruluşlarında, film şirketlerinde program yapımcısı, yönetmen kameraman gibi unvanlarla görev alırlar. Radyo, Sinema ve Televizyon programlarının ve filmlerin yapımında çalışanlar program tasarımı, programın hazırlanması, filme alınması ve yayınlanması gibi yayıncılığın her aşamasında değişik roller alırlar;
Programın Amacı

nın belirlenmesi, programda rol alacak elemanların seçimi, programın filme çekimi ve montajı vb. işleri yerine getirirler.
Çalışma Alanları

Bu programını bitirenler resmi ve özel radyo ve televizyon kuruluşlarında görev alabildikleri gibi halkla ilişkiler ve tanıtım bürolarında da çalışabilmektedirler.
Radyo, Sinema ve Televizyon ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Radyo, Sinema ve Televizyon nasıl bir meslektir,Radyo, Sinema ve Televizyon ile ilgili bilgiler,Radyo, Sinema ve Televizyon detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir