Reklamcılık Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Reklamcılık Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Reklamcılık


Programın Amacı

Reklamcılık programının amacı, çeşitli ürünleri tanıtma ve halkta bunları satın alma eğilimini geliştirme yöntemleri konusunda eğitim yapmaktır.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Reklamcılık programında iletişim ve medya, bilgi teknolojisi, kitle iletişimi kuramları, iletişim ve çalışma becerileri, sayısal yöntemler, reklamcılık, iletişimciler için pazarlama; pazarlama iletişimi; kültür, iletişim ve toplum; çağdaş toplumda medya planlaması, kampanyalar gibi konularda dersler okutulur .
Gereken Nitelikler

Reklamcılık programında öğrenim görmek isteyenlerin üst düzeyde sözel yeteneğe sahip, Türkçe’yi doğru ve etkili bir biçimde kullanabilen, sosyal bilimler ve yabancı dil alanında başarılı, başkaları ile iyi iletişim kurabilen, girişimci ve yaratıcı kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Reklamcılık programını bitirenlere “Lisans Diploması” verilir. Mezunlar “Reklamcı” olarak bir malın ya da kişinin kamuoyunda olumlu bir görünümle tanıtımı için programlar, kampanyalar düzenleme işlerini yürütürler
Çalışma Alanları

Reklamcılık alanında yetişenler resmi ve özel radyo ve televizyon ve yazılı basın kuruluşlarında, reklam şirketlerinde görev alabilirler. Kitle iletişim araçları ve yöntemleri geliştikçe bu programlardan mezun olan elemanlara duyulan gereksinim de artmaktadır.
Reklamcılık ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Reklamcılık nasıl bir meslektir,Reklamcılık ile ilgili bilgiler,Reklamcılık detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir