Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Öğretmenliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Öğretmenliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Öğretmenliği


Programın Amacı

Seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği öğretmenliği programının amacı, ortaöğretim okullarında seyahat işletmeciliği ve turist rehberliği konusunda eğitim yapacak öğretmenleri yetiştirmektir
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği öğretmenliği programında temel matematik, hukuk, ekonomi, istatistik, muhasebe turizm işletmeleri ve yönetimi, pazarlama, konaklama tesisleri ve muhasebesi, personel yönetimi, turizm pazarlaması, iş hukuku, Türkiye’nin turizm coğrafyası, halkla ilişkiler gibi dersler verilir. Ayrıca program boyunca, eğitim psikolojisi, genel öğretim metotları, özel öğretim metotları,ölçme-değerlendirme ve rehberlik gibi öğretmenlik meslek bilgisi dersleri de okutulur.
Gereken Nitelikler

Seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği öğretmeni olmak isteyenlerin sosyal ve matematik bilimlerine ilgili, girişken yaratıcı, ikna yeteneği fazla, düzgün ve akıcı konuşma yeteneği olan, seyahat etmekten hoşlanan kimseler olmaları gerekir. Düşüncelerini başkalarına etkili bir biçimde aktarabilme, başkaları ile iyi iletişim kurabilme, iyi bir öğrenme ortamı sağlayabilme, kendini ve çevresindekileri geliştirme çabasında olma da Seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği öğretmenlerinde aranan özelliklerdir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği öğretmenliği programını bitirenlere “Seyahat İşletmeciliği ve Turist Rehberliği ” unvanı verilir. Seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği öğretmeni görev yaptığı okulda öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan öğretim programları çerçevesinde alanı ile ilgili bilgi, beceri ve tutumlar kazandırır. Bunun için uygun öğrenme ortamları hazırlar, öğrencilerinin başarılarını değerlendirir ve başarıyı artırıcı önlemler alır, mesleğindeki gelişmeleri izler ve bunların öğretim programlarına yansıtılmasına çalışır.
Çalışma Alanları

Seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği öğretmenleri ortaöğretim kurumlarında, öğretmen olarak çalışabilecekleri gibi turizm sektöründe çalışabilirler ya da kendi işlerini kurabilirler.
Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Öğretmenliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Öğretmenliği nasıl bir meslektir,Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Öğretmenliği ile ilgili bilgiler,Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Öğretmenliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir