Sigortacılık ve Risk Yönetimi Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Sigortacılık ve Risk Yönetimi Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Sigortacılık ve Risk Yönetimi


Programın Amacı

Sigortacılık ve Risk Yönetimi programının amacı, insanların ve malların uğrayacakları zararların para olarak karşılanması konusunda eğitim yapar.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Sigortacılık ve Risk Yönetimi programında matematik, ekonomi, bilgisayar, muhasebe, hukuk ve istatistik alanlarında çeşitli dersler yanında yaşam ve yaşamdışı sigorta risk analizi ve sigorta, yaşam modelleri ve tabloları, Türkiye’de sigortacılık ve uygulamaları, emeklilik ve sosyal güvenlik sistemleri gibi özgül meslek dersleri okutulmaktadır.
Gereken Nitelikler

Sigortacılık ve Risk Yönetimi programında okumak isteyenlerin sayılarla uğraşmaktan hoşlanan, analitik düşünme yeteneğine sahip, ekonomi ve hukuk gibi sosyal bilimlere ilgili, başkaları ile iyi ilişkiler kurabilen ve başkalarını etkileyebilen kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Bu programı bitirenler çeşitli kuruluşlarda ‘’Yönetici Yardımcısı” olarak göreve başlayabilirler. Ek eğitim alanlar “Sigorta Eksperi “ unvanı ile görev yapabilirler. Sigortacılık alanında yetişen elemanlar çalıştıkları kurumların sigortacılık ve risk yönetimi ile ilgili sorunlarını değerlendirip çözüm önerileri geliştirirler. Sigorta edilecek kişinin ya da malın karşılaşabileceği riskleri, uğrayabileceği zararı tahmin ederek sigorta priminin ve sigorta bedelinin belirlenmesine çalışırlar.
Çalışma Alanları

Sigortacılık ve Risk Yönetimi programını bitirenler Hazine Müsteşarlığı, Emekli Sandığı, Sosyal Sigortala Kurumu gibi kamu kurumlarında, özel sigorta şirketlerinde ve sosyal güvenlik kuruluşlarında görev alabilirler. Türkiye’de sigortacılık sektöründeki gelişmeler mezunların iş alanlarını genişletmektedir.
Sigortacılık ve Risk Yönetimi ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Sigortacılık ve Risk Yönetimi nasıl bir meslektir,Sigortacılık ve Risk Yönetimi ile ilgili bilgiler,Sigortacılık ve Risk Yönetimi detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir