Sosyal Bilimler Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Sosyal Bilimler Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Sosyal Bilimler

Programın Amacı
Sosyal Bilimler programının amacı, sosyal bilimler alanında genel bilgilerle donatılmış elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Sosyal Bilimler programında, sosyoloji, halkla ilişkiler, temel hukuk, psikoloji, mantık, felsefe, antropoloji, bilim tarihi, siyaset bilimi, dinler tarihi, uygarlık tarihi gibi dersler okutulur.
Gereken Nitelikler
Sosyal Bilimler programında okumak isteyenlerin, sosyal, politik, ekonomik olaylarla ilgili, çok okumayı seven, tarih, felsefe, sosyal psikoloji bilimleriyle uğraşmayı seven araştırmacı kişiler olmaları gerekir.
Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler
Sosyal Bilimler programından mezun olanlara Ön lisans Diploması verilir. Mezunlar çalıştıkları kuruma göre değişen unvanlarla görev yaparlar.
Çalışma Alanları
Sosyal Bilimler programından mezun olanlar, kamu kumlarında ve özel sektöre ait işletmelerde insan kaynakları, halkla ilişkiler, sosyal hizmetler gibi birimlerde çalışabilirler.
Sosyal Bilimler ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Sosyal Bilimler nasıl bir meslektir,Sosyal Bilimler ile ilgili bilgiler,Sosyal Bilimler detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir