Tasarım ve Basım-Yayımcılık Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Tasarım ve Basım-Yayımcılık Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Tasarım ve Basım-Yayımcılık

Çağımızın modern toplum anlayışı; ülkede basılan gazete, dergi, kitap gibi yayınların tirajı ile ölçülmektedir. Bu yayınların çoğaltıldığı basım sektörü, ülkemizde hızla gelişmektedir. Bu bölümün amacı basım sektörünün uygulama alanlarına; yüksek el becerisine ve teorik bilgilere sahip ana elemanlar yetiştirmektir.

Baskı Öncesi tasarım eğitimine sahip, baskı tekniklerine hakim, teknolojiyi yakından takip eden, hayata geçiren, deneyim kazanmış, sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmek bölümün ana hedefidir.

Öğrenciler program boyunca “Tasarım, Basım ve Yayımcılık” alanlarında aldıkları eğitimi bütünleştirerek çok yönlü bilgiye sahip olmaktadırlar. Renk Bilgisi, Malzeme Bilgisi, Meslek Hesapları, Matbaa İşletmeciliği, Baskı Öncesi ve Baskı Aşamasında Kalite Kontrol gibi derslerle öğrencilerin hemen her konuda bilgilenmeleri teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir.

Bu hedefi yakalamak için, çok sayıda çözüm ortağı aracılığıyla öğrencilerimize staj ve yarı zamanlı iş olanakları sunulmaktadır.

Bu programın öğretim dili Türkçe’dir. İsteyen öğrenciler bir yıl süre ile İngilizce Hazırlık Eğitimi alabilirler.  

Tasarım ve Basım-Yayımcılık ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Tasarım ve Basım-Yayımcılık nasıl bir meslektir,Tasarım ve Basım-Yayımcılık ile ilgili bilgiler,Tasarım ve Basım-Yayımcılık detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir