Termik Santral Makineleri Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Termik Santral Makineleri Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Termik Santral Makineleri

Programın Amacı
Termik Santral Makineleri programının amacı, termik santrallerde enerji üretilmesi ve iletilmesi aşamasındaki her türlü bakım ve onarım işlerinde elektrik mühendisleri ile usta ve işçiler arasında görev yapan ara elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Bu programda mesleki deontoloji, matematik, teknolojinin bilimsel ilkeleri, doğru akım devre analizi, ölçme tekniği ve uygulamaları, analog elektronik, elektrik makineleri ve laboratuar, programlanabilir denetleyiciler, enerji dağıtımı, güç elektroniği gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır.
Gereken Nitelikler
Bu programda okumak isteyenlerin, proje okuma ve çizim yeteneği gelişmiş, matematik ve fiziğe ilgili ve bu alanda başarılı, bedence sağlam ve dayanıklı, dikkatli ve sabırlı kimseler olmaları gerekir.
Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler
Termik Santral Makineleri Programını bitirenlere “Tekniker” unvanı verilir.
Çalışma Alanları
Termik Santral Makineleri Teknikeri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Elektrik Dağıtım ve Üretim Müdürlüklerinde, Termik Santral İşletme ve Üretim Müdürlüklerinde görev alabildikleri gibi piyasada elektrik üretim ve iletim işlerini yapan özel işyerlerinde de çalışabilirler.
Termik Santral Makineleri ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Termik Santral Makineleri nasıl bir meslektir,Termik Santral Makineleri ile ilgili bilgiler,Termik Santral Makineleri detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir